• Samen lezen is samen groeien!
 • Booktalks: Maandag om 20:30u via Zoom
Inspiratie
The Accountability Mirror: Hoe eerlijkheid je leven kan veranderen

The Accountability Mirror: Hoe eerlijkheid je leven kan veranderen

Heb je ooit gehoord van de Accountability Mirror van David Goggins? Het is een krachtig hulpmiddel voor zelfverbetering en het bereiken van je doelen. Goggins, auteur van het groeiboek van maart 2023 “Can’t Hurt Me“, is een voormalig Navy SEAL en ultramarathonloper die bekend staat om zijn ongelooflijke mentale en fysieke kracht. Hij heeft dit hulpmiddel ontwikkeld om zichzelf verantwoordelijk te houden voor zijn acties door eerlijk tegen zichzelf te zijn, actie te ondernemen om zijn doelen te bereiken en om zijn persoonlijke groei te stimuleren.

De Accountability Mirror is in feite een spiegel waarop je jezelf verantwoordelijk houdt voor je prestaties. Het idee is dat je een lijst maakt van je doelen, zwakke punten en persoonlijke uitdagingen en deze op de spiegel plakt. Elke ochtend als je in de spiegel kijkt, word je herinnerd aan wat je wilt bereiken en wat je moet doen om daar te komen.

In deze blog bespreek ik hoe je “The Accountability Mirror” kunt toepassen op je eigen leven en hoe dit je kan helpen om positieve veranderingen te maken.

1. De waarheid onder ogen zien

Een van de belangrijkste aspecten van het toepassen van “The Accountability Mirror” is het onder ogen zien van de waarheid. Dit betekent dat je gewoon eerlijk moet zijn tegenover jezelf over waar je staat in het leven, wat je sterke punten zijn en waar je nog aan moet werken.

Het kan soms moeilijk zijn om de waarheid onder ogen te zien, vooral als het gaat om onze zwakke punten en tekortkomingen. Maar het is juist door deze uitdagingen aan te gaan en te overwinnen dat we kunnen groeien en ons kunnen ontwikkelen.

Ik ga hier niet schrijven wat JIJ MOET doen. Ik deel hier juist wat bij mij werkt en wat jij zou kunnen overwegen. Test deze tips en strategieën uit op je eigen leven en doelen.

Ik hoop dat je wat hebt aan de tips en strategieën om eerlijk te zijn tegenover jezelf en om te gaan met de uitdagingen die hierbij komen kijken, want uiteindelijk zal het onder ogen zien van de waarheid je helpen om jezelf te verbeteren en de beste versie van jezelf te worden.

Ready?

Yes, hier zijn mijn tips om nog eerlijker tegen jezelf te zijn:

 1. Schrijf je gedachten op papier:
  Als je je gedachten opschrijft, is het gemakkelijker om eerlijk tegen jezelf te zijn. Het kan je helpen om je emoties te verwerken en je gedachten te organiseren.

  Iets wat je kunt gebruiken is een journal. Eén van onze leden, Helga, heeft haar eigen journal uitgebracht: The Confidence Journal. Check deze hier.
 2. Stel jezelf moeilijke vragen:
  Ik heb een lijstje met voorbeeldvragen. Wees zo eerlijk als mogelijk bij het beantwoorden van deze vragen.
  • Wat kan ik vandaag doen om mezelf beter te maken dan gisteren?
  • Wat zijn de consequenties als ik geen actie onderneem om mijn doelen te bereiken?
  • Wat zijn mijn sterke punten en hoe kan ik deze gebruiken om mijn doelen te bereiken?
  • Waarom stel ik het bereiken van mijn doelen uit? Wat houdt me tegen?
  • Wat zijn mijn grootste angsten en hoe belemmeren deze mij om vooruitgang te boeken?
  • Hoe vaak heb ik in het verleden gefaald? Waarom heb ik gefaald?
  • En wat kan ik hiervan leren om te slagen in de toekomst?
  • Welke slechte gewoonten of negatieve gedachtenpatronen beperken mij?
  • Hoe kan ik deze veranderen?
  • Wat is mijn grootste zwakte en hoe kan ik deze ombuigen tot een kracht?
  • Ben ik eerlijk tegen mezelf over mijn prestaties en inspanningen?
  • Of probeer ik mezelf voor de gek te houden?
  • Wat zou ik willen bereiken als ik geen angst had?
  • Wat houdt me tegen om deze dromen na te jagen?
  • Ben ik tevreden met waar ik nu sta in het leven?
  • Wat kan ik doen om mijn leven te verbeteren?
  • Wie of wat heb ik in mijn leven dat me tegenhoudt?
  • Wat kan ik doen om deze obstakels te overwinnen?

   Het stellen van deze vragen kan soms moeilijk zijn, maar ze kunnen je ook helpen om jezelf beter te begrijpen en verder te komen in het leven.
 3. Erken je sterke en zwakke punten:
  Het is belangrijk om je sterke punten te erkennen en deze te gebruiken om je doelen te bereiken. Maar het is net zo belangrijk om je zwakke punten te erkennen en manieren te vinden om ze te verbeteren.

2. Doelen stellen

Een ander belangrijk onderdeel van “The Accountability Mirror” is het stellen van specifieke doelen voor jezelf. Zonder doelen hebben we geen richting in ons leven en is het moeilijk om te weten wat we willen bereiken.

Michel jansen namens LoopbaanLounge tijdens de workshop GOALdigger bij gemeente Amsterdam
Namens LoopbaanLounge tijdens de workshop ‘GOALdigger: doelen stellen’ bij Gemeente Amsterdam

Door specifieke doelen voor jezelf te stellen, kun je jezelf uitdagen en werken aan het verbeteren van bepaalde aspecten van je leven. Het stellen van doelen kan echter ook overweldigend zijn en soms weten we niet waar we moeten beginnen.

Hier vind je 3 concrete tips om doelen te stellen die haalbaar en motiverend zijn, en om jezelf verantwoordelijk te houden voor het behalen van deze doelen. Want uiteindelijk zal het stellen van specifieke doelen je helpen om gericht te blijven en om je dromen waar te maken.

 1. Maak je doelen concreet:
  Schrijf je doelen op en maak ze specifiek. In plaats van te zeggen dat je gezonder wilt worden, kun je bijvoorbeeld zeggen dat je elke dag een half uur wilt wandelen.
 2. Maak je doelen haalbaar:
  Zorg ervoor dat je doelen haalbaar zijn. Als je te veel van jezelf vraagt, kun je ontmoedigd raken en opgeven.
 3. Maak je doelen meetbaar:
  Het is belangrijk om je voortgang bij te houden. Door je doelen meetbaar te maken, kun je zien hoe ver je bent gekomen en waar je nog aan moet werken.

3. Actie ondernemen

Wat plaats jij op jouw Accountability Mirror?

Het stellen van doelen en eerlijk zijn tegenover jezelf over waar je staat in het leven is belangrijk, maar het is uiteindelijk de actie die je onderneemt die het verschil maakt. Het ondernemen van actie kan echter een uitdaging zijn, vooral als we geconfronteerd worden met obstakels en tegenslagen.

In dit deel van de blog gaan we dieper in op hoe je actie kunt ondernemen om je doelen te bereiken. We geven 3 strategieën om gemotiveerd te blijven en vol te houden, zelfs wanneer de dingen moeilijk worden. We bespreken ook het belang van het bijhouden van je voortgang en het stellen van tussentijdse doelen om jezelf te blijven motiveren en verantwoordelijk te houden. Want uiteindelijk zal het ondernemen van actie je helpen om je doelen te bereiken en de beste versie van jezelf te worden.

Hier zijn enkele tips om actie te ondernemen en je doelen te bereiken:

 • Begin klein
  Het is belangrijk om realistisch te zijn over wat je kunt bereiken en te beginnen met kleine stappen. Dit maakt het makkelijker om gemotiveerd te blijven en helpt om een gewoonte te maken van het nemen van actie.
 • Maak een actieplan
  Schrijf de stappen op die nodig zijn om je doel te bereiken en maak een planning. Door een actieplan te hebben, weet je precies wat je moet doen en wanneer.
 • Zoek een maatje
  Vind iemand die dezelfde doelen heeft als jij of die je kan motiveren om door te gaan. Het hebben van een maatje kan je helpen om gemotiveerd te blijven en je accountable te houden.

4. Vier je successen

Het vieren van je successen kan je helpen gemotiveerd te blijven en te focussen op de voortgang die je maakt. Zelfs kleine successen zijn het vieren waard.  Geef jezelf beloningen als je je doelen hebt bereikt. Dit kan je helpen gemotiveerd te blijven en jezelf te belonen voor je harde werk.

Ik geef mijzelf bijvoorbeeld voor iedere kilometer dat ik hardloop € 1,- “shoptegoed”. Zo push ik mijzelf als ik bijvoorbeeld een nieuwe oplader wil om eerst 20 kilometer te lopen.

“The Accountability Mirror” kan dus een krachtig hulpmiddel zijn om jezelf verantwoordelijk te houden voor je eigen succes. Door eerlijk te zijn tegen jezelf, concrete doelen te stellen en actie te ondernemen, kun je je dromen en doelen bereiken. Dus kijk in de spiegel en vraag jezelf af: wat kan ik vandaag doen om dichter bij mijn doelen te komen?

Neem de verantwoordelijkheid voor je eigen leven en zet die eerste stap, want elk stapje brengt je dichter bij je einddoel.

Veel/Vier succes!

Michel

Booktalk 20 maart 2023

Tijdens de booktalk op maandag 20 maart kun je delen hoe jij dit hebt toegepast en wat de resultaten waren.

Doe jij ook mee?


Meer:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *